Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Acer obtusatum Willd.

Order: Sapindales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Aceraceae (javori (Hr), Horvatić, S., 19541819, javornjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Acer (javor (Hr), Nikolić, T., 201912707, javor (Hr), Domac, R., 19944, maklenić (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 4(2): 984 (1806)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Acer aetnense Tineo ex Strobl, inclusive (incl.) , Acer obtusatum Kit. var. anomalum Pax., sinonim (s), Bot. Jahrb. Syst. 7: 224 1886. , Acer opalus ssp. obtusatum (Waldst. et Kit. ex Willd.) Gams, ? (dvojbeno), Ill. Fl. Mitt.-Eur. 5(1): 1925.

Common names: planinski javor (Hr), Nikolić, T., 201912707, crveni javor (Hr), Hirc, D., 1904661, javor crni (Hr), Šulek, B., 18791256, javor gluvač (Hr), Fukarek, P., 198148, javorac (Hr), Šafar, J., 19467745, planinski javor (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.