Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Phalaris aquatica L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Phalaris (svjetlika (Hr), Nikolić, T., 201912707, svjetlica (Hr), Domac, R., 19944, Glanzgras (De), Anonymus, 19847744, Canary grass (En), Anonymus, 19847744, phalaris (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Cent, Pl. 1: 4 (1755)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Phalaris bulbosa auct. non L., sinonim (s) , Phalaris nodosa L., sinonim (s) , Phalaris tuberosa L., sinonim (s)

Common names: vodena svjetlika (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.