Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Phleum alpinum L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Phleum (mačica (Hr), Nikolić, T., 201912707, lisičji rep (Hr), Domac, R., 19944, mačica (Hr), Domac, R., 19944, pahulja (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 59 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Phleum alpinum ssp. alpinum, sinonim (s) , Phleum alpinum ssp. commutatum (Gaudin) K. Richt., sinonim (s), Pl. Europ. 1: 36 (1890) , Phleum commutatum Gaudin, sinonim (s), Gaudin in Alpina 3. 1808. , Phleum pratense ssp. alpinum (L.) Asch. et Graebn., sinonim (s) , Phleum pratense var. alpinum (L.) Schreb., sinonim (s), Besch. Gräs. 1: 103 (1769)

Common names: planinska mačica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mačica alpska (Hr), Kvakan, P., 19527738, planinska mačica (Hr), Domac, R., 19944, planinski lisičji rep (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.