Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Poa jubata A. Kern.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Poa (vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlas djevičji (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Oesterr. Bot. Z. 23: 6 (1873)

Taxon author(s) 1. Anton Joseph Kerner, Kerner von Marilaun, Marilaun

Synonyms: Poa grimburgii Hackel, sinonim (s)

Common names: grivasta vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, grivasta vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Search data for this taxon in other sources.