Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Polypogon maritimus Willd.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Polypogon (bradica (Hr), Nikolić, T., 201912707, bradica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Ges. Naturf. Freunde Berlin Neue Schr. 3: 442 (1801)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Chaetopogon creticus (Coust. et Gand.) Hayek, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 30(3): 335. 1932

Common names: primorska bradica (Hr), Nikolić, T., 201912707, miš (Hr), Šulek, B., 18791256, primorska bradica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.