Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sesleria sphaerocephala Ard.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Sesleria (oštrulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, šašika (Hr), Domac, R., 19944, vis (Hr), Šulek, B., 18791256, viš (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Animadv. Bot. Spec. Alt. 20 (1764)

Taxon author(s) 1. Pietro Arduino

Common names: okrugloklasasta oštrulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, okrugloklasasta šašika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.