Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cerastium brachypetalum Pers.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Cerastium (rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crievce živinsko (Hr), Šulek, B., 18791256, rožac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syn. Pl. 1: 520 (1805)

Taxon author(s) 1. Christiaan Hendrik Persoon

Synonyms: Cerastium brachycarpum Gren., sinonim (s), Gren. in Mém. Soc. Emul. Doubs 1. 1841. , Cerastium brachycarpum Willk., nomen invalidum (nom. inval.), Willk., Spanien Balearen. 1876. , Cerastium brachypetalum f. eglandulosum Fenzl, sinonim (s) , Cerastium brachypetalum ssp. brachypetalum, sinonim (s) , Cerastium brachypetalum ssp. tauricum (Spreng.) Murb., sinonim (s), Acta Univ. Lund. 27(5): 159 (1891) , Cerastium strigosum Fr., sinonim (s), Fr., Fl. Hall. 1817. , Cerastium tauricum Spreng., sinonim (s), Novi Provent. Hort. Acad. Hal. Berol.: 10 (1819)

Common names: sitnocvjetni rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, rožac sitnolatični (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, sitnocvjetni rožac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.