Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sporobolus pungens (Schreb.) Kunth

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Sporobolus (sijačica (Hr), Nikolić, T., 201912707, sijačica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Revis. Gram. 1: 68 (1829)

Taxon author(s) 1. Johann Christian Daniel von Schreber2. Karl(Carl) Sigismund Kunth

Synonyms: Agrostis pungens Schreb., sinonim (s), Schreb., Beschr. Graes. 2. 1772. , Sporobolus arenarius (Gouan) Duval-Jouve, sinonim (s) , Sporobolus virginicus (L.) Kunth, sinonim (s)

Common names: pješčana sijačica (Hr), Nikolić, T., 201912707, pješčana sijačica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.