Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Stipa capensis Thunb.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Stipa (kovilje (Hr), Nikolić, T., 201912707, kovilje (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Prodr. Fl. Cap. 19 (1794)

Taxon author(s) 1. Carl Peter Thunberg

Synonyms: Stipa tortilis Desf., sinonim (s), Desf., Fl. Atlant. 1. 1798.

Common names: kratkodlakavo kovilje (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.