Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Triticum aestivum L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Triticum (pšenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, pir (Hr), Domac, R., 19944, pšenica (Hr), Domac, R., 19944, šenulka (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 85 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Triticum sativum Lam., sinonim (s) , Triticum vulgare Vill., sinonim (s)

Common names: obična pšenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, jara pšenica (Hr), Visiani, R., 18425573, običan pir (Hr), Domac, R., 19944, obična pšenica (Hr), Domac, R., 19944, ozima pšenica (Hr), Visiani, R., 18425573, ozimi (Hr), Visiani, R., 18425573, pšenica (Hr), Šulek, B., 18791256, pšenica brkulja (Hr), Šulek, B., 18791256, pšeno (Hr), Šulek, B., 18791256, Weizen (De), Anonymus, 19847744, bread wheat (En), Anonymus, 19847744, wheat (En), Anonymus, 19847744, blé (Fr), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.