Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Asparagus maritimus (L.) Mill.

Order: Asparagales Link

Family: Asparagaceae

Genus: Asparagus (šparoga (Hr), Nikolić, T., 201912707, šparoga (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Gard. Dict. ed. 8, no. 2 (1768)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Philip Miller

Synonyms: Asparagus amarus DC., sinonim (s), Cat. Pl. Horti Monsp.: 81. 1813 , Asparagus levinae Klokov, sinonim (s), Trudy Sil's'ko-Gosp. Bot. 1(3): 171. 1927 , Asparagus marinus Rchb., sinonim (s), Icon. Fl. Germ. Helv. 10: t. 520. 1848 , Asparagus scaber Brignoli, sinonim (s), Fasc. Rar. Pl.: 22. 1810 , Asparagus tauscheri Fisch. ex Ledeb., sinonim (s), Fl. Altaic. 2: 44. 1830

Common names: primorska šparoga (Hr), Nikolić, T., 201912707, primorska šparoga (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.