Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Asphodeline lutea (L.) Rchb.

Order: Asparagales Link

Family: Xanthorrhoeaceae

Genus: Asphodeline (zlatoglavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, pečak (Hr), Horvatić, S., 19541819, zlatoglavica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Germ. Excurs. 116 (1830)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. (Heinrich Gottlieb) Ludwig Reichenbach

Synonyms: Asphodelus luteus L., sinonim (s), Sp. Pl.: 309. 1753 , Asphodelus sibiricus Schult. & Schult. f., nomen illegitimum (n. illeg.), Roemer & Schultes, Syst. Veg. 7: 483. 1829 , Dorydium luteum (L.) Salisb., nomen invalidum (nom. inval.), Gen. Pl.: 72. 1866

Common names: žuta zlatoglavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, pečak (Hr), Šulek, B., 18791256, pečki (Hr), Šulek, B., 18791256, zlati koren (Hr), Šulek, B., 18791256, zlatna glavica (Hr), Šulek, B., 18791256, zlatoglav (Hr), Visiani, R., 18425573, zlatoglavak (Hr), Šulek, B., 18791256, zlatoglavica (Hr), Šulek, B., 18791256, žuta zlatoglavica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.