Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Asphodelus aestivus Brot.

Order: Asparagales Link

Family: Xanthorrhoeaceae

Genus: Asphodelus (čepljez (Hr), Nikolić, T., 201912707, brden (Hr), Horvatić, S., 19541819, čepljez (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Lusit. 1: 525 (1804)

Taxon author(s) 1. Felix de (Silva) Avellar,Felix de (Silva) Brotero,Avellar Brotero

Synonyms: Asphodelus microcarpus var. aestivus (Brot.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 719. 1882 , Asphodelus microcarpus Viv., sinonim (s), Fl. Cors. Prodr.: 5. 1824

Common names: razgranjeni čepljez (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.