Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Asphodelus ramosus L.

Order: Asparagales Link

Family: Xanthorrhoeaceae

Genus: Asphodelus (čepljez (Hr), Nikolić, T., 201912707, brden (Hr), Horvatić, S., 19541819, čepljez (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 310 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Asphodelus albus ssp. ramosus (L.) Bonnier & Layens, sinonim (s), Tabl. Syn. Pl. Vasc. France: 301. 1894 , Asphodelus cerasiferus Gay, sinonim (s), Bull. Soc. Bot. France 4: 610. 1857 , Asphodelus lusitanicus Coutinho, inclusive (incl.), Bol. Soc. Brot. 15: 47. 1898 , Asphodelus marinus, sinonim (s) , Asphodelus messeniacus Heldr., sinonim (s), Verh. K. K. Zool.-Bot. Ges. Wien 1899: 194. 1899 , Asphodelus microcarpus Salzm. et Viv., sinonim (s), Fl. Cors. : 5, 1824

Common names: razgranjeni čepljez (Hr), Nikolić, T., 201912707, čapljan (Hr), Šulek, B., 18791256, čeparlj (Hr), Visiani, R., 18425573, čepliešt (Hr), Šulek, B., 18791256, čepliz (Hr), Šulek, B., 18791256, čepljez (Hr), Šulek, B., 18791256, čepriez (Hr), Šulek, B., 18791256, čepris (Hr), Visiani, R., 18425573, čeprlj (Hr), Šulek, B., 18791256, čeprlja (Hr), Šulek, B., 18791256, čeprljak (Hr), Haračić, A., 1894783, čeprnja (Hr), Šulek, B., 18791256, čiopris (Hr), Visiani, R., 18425573, lotka (Hr), Šulek, B., 18791256, morodak (Hr), Visiani, R., 18425573, nununuka (Hr), Haračić, A., 1894783, volovski rep (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.