Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Fritillaria messanensis Raf.

Order: Liliales Perleb

Family: Liliaceae (lierovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, lukovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, ljiljani (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Fritillaria (kockavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kockavica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Desv., J. Bot. Appl. 4: 272 (1814)

Taxon author(s) 1. Constantine Samuel,Constantine Samuel Rafinesque,Rafinesque-Schmaltz

Synonyms: Fritillaria illyrica Beck, sinonim (s) , Fritillaria neglecta Parl., sinonim (s), Fl. Ital. 2. 1857.

Common names: vitka kockavica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.