Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Fritillaria messanensis Raf. ssp. gracilis (Ebel) Rix

Order: Liliales Perleb

Family: Liliaceae (lierovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, lukovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, ljiljani (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Fritillaria (kockavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kockavica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Bot. J. Linn. Soc. 76: 356 (1978)

Taxon author(s) 1. Constantine Samuel,Constantine Samuel Rafinesque,Rafinesque-Schmaltz

Synonyms: Fritillaria gracilis (Ebel) Asch. et Graebn., sinonim (s), Syn. Mitteleur. Fl. 3: 192. 1905 , Fritillaria lusitanica ssp. neglecta (Parl.) K. Richt., sinonim (s), Pl. Eur. 1: 213. 1890 , Fritillaria lusitanica var. neglecta (Parl.) Baker, sinonim (s), J. Linn. Soc., Bot. 14. 1875. , Fritillaria messanensis var. neglecta (Parl.), sinonim (s), Nuov. Fl. Italia 1. 1923. , Fritillaria montana var. gracilis (Ebel) Griseb., sinonim (s), Spic. Fl. Rumel. 2. 1846. , Lilium chalcedonicum ssp. gracile (Ebel) K. Richt., sinonim (s), Pl. Eur. 1: 212. 1890 , Lilium gracile Ebel, sinonim (s), Zwölf Tage Montenegro. 1842.

Common names: nježna kockavica (Hr), Šilić, Č., 19841013, vitka kockavica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.