Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Fritillaria montana Hoppe ex W. D. J. Koch

Order: Liliales Perleb

Family: Liliaceae (lierovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, lukovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, ljiljani (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Fritillaria (kockavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kockavica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Flora 15: 476. 1832

Taxon author(s) 1. David Heinrich Hoppe2. Wilhelm Daniel Joseph Koch

Synonyms: Fritillaria degeniana J.Wagner, sinonim (s), Magyar Bot. Lapok 5: 189. 1906 , Fritillaria intermedia N.Terracc., sinonim (s), Atti Reale Accad. Sci. Napoli, II, 8(9): 5. 1896 , Fritillaria liburnica B.Lengyel, sinonim (s), Rivista Soc. Stud. Fium. 1933-4, pp. 217-41 (1936) , Fritillaria pollinensis N.Terracc., sinonim (s), Atti Reale Accad. Sci. Napoli, II, 8(9): 5. 1896 , Fritillaria racemosa Ker Gawl., nomen illegitimum (n. illeg.), Bot. Mag. 24: t. 952. 1806

Common names: gorska kockavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, nježna kockavica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.