Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Gagea peduncularis (C. Presl) Pascher

Order: Liliales Perleb

Family: Liliaceae (lierovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, lukovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, ljiljani (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Gagea (baljuška (Hr), Nikolić, T., 201912707, baloče (Hr), Domac, R., 19944, baloće (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sitz. - Ber. Deutsch. Naturw.-Med. Ver. Lotos nov. ser., 14: 112 (1904)

Taxon author(s) 1. Carl (Karl, Carel, Carolus) Bořivoj (Boriwog, Boriwag) Presl1. Adolf(Adolph) A. Pascher

Synonyms: Gagea foliosa (J. et C. Presl.) Schult. et Schult. f., sinonim (s), Syst. Veg., ed. 15 bis 7 (2): 1703. 1830 , Gagea polymorpha F. W. Schultz, pro-parte sinonim (pp.), Arch. Fl. France Allemagne 1. 1848. , Gagea pygmaea Schult. et Schult. f., sinonim (s), Syst. Veg., ed. 15 bis 7 (1): 547. 1829 , Ornithogalum pedunculare C. Presl, bazionim (baz.), Presl & Presl, Delic. Prag. 1822.

Common names: stapčava baljuška (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.