Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cerastium brachypetalum Pers. ssp. tenoreanum (Ser.) Soó

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Cerastium (rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crievce živinsko (Hr), Šulek, B., 18791256, rožac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Magyar Nóv. Kéz. 2: 761 (1951)

Taxon author(s) 1. Christiaan Hendrik Persoon

Synonyms: Cerastium brachypetalum auct. non Pers., sinonim (s) , Cerastium epiroticum Möschl. et Rech, inclusive (incl.), Boletim da Sociedade Broteriana, sér. 2 41–42. 1962. , Cerastium pilosum Ten. non Sibth. et Sm., sinonim (s) , Cerastium tenoreanum Ser., sinonim (s), Ser. in DC., Prodr. 1. 1824.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.