Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Iris adriatica Trinajstić ex Mitić

Order: Asparagales Link

Family: Iridaceae (perunike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Iris (perunika (Hr), Nikolić, T., 201912707, lelija (Hr), Šulek, B., 18791256, perunika (Hr), Domac, R., 19944, sablja (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Phyton (Horn, Austria) 42(2): 307 (2002)

Taxon author(s) 1. Ivo Trinajstić2. Božena Mitić

Synonyms: Iris adriatica Trinajstić, nomen illegitimum (n. illeg.), IV. Simp. Biosist., Book of Summaries: 25 (1980) , Iris chamaeiris sensu Baker, sinonim (s), The Irideae: 27-28 (1892); sensu Ascherson et Graebner, Syn. Mitteleurop. Fl. 3:472 (1905-1907), non Bertol. (1837) , Iris pseudopumila sensu Webb et Chater, sinonim (s), sensu Fl. Europ. 5: 90 (1980), sensu Mathew, The Iris :32 (1981); sensu Mitić, Flora Croatica 3:161 (2000), non Tineo (1827). , Iris pseudopumilla Tineo, sinonim (s) , Iris pumila sensu Vis., sinonim (s), sensu Visiani, Fl. Dalm. 1:115 -116 (1842); sensu Schlosser et Vukotinović, Fl. Crot: 1069 (1869) non L. (1753)

Common names: jadranska perunika (Hr), Nikolić, T., 201912707, jadranska perunika (Hr), Šugar, I., 19941985

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.