Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Iris x rotschildii Degen

Order: Asparagales Link

Family: Iridaceae (perunike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Iris (perunika (Hr), Nikolić, T., 201912707, lelija (Hr), Šulek, B., 18791256, perunika (Hr), Domac, R., 19944, sablja (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Veleb. 1: 646 (1936)

Taxon author(s) 1. Árpád von Degen

Synonyms: Iris illyrica Tomm. x Iris variegata L., hybrid parent (hyb.), Fl. Veleb. 1: 646 (1936) , Iris variegata L. ssp. dinarica Horv., sinonim (s), Rac M. et Lovrić A. Ž.., Bilten Društv. ekol BiH ser. B, 5: 117-123 (1990)

Common names: Rotschildova perunika (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.