Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Romulea bulbocodium (L.) Sebast. et Mauri

Order: Asparagales Link

Family: Iridaceae (perunike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Romulea (dugovača (Hr), Nikolić, T., 201912707, dugovača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Rom. 17 (1818)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Francesco Antonio Sebastiani3. Ernesto Mauri

Synonyms: Crocus bulbocodius L., sinonim (s) , Trichonema bulbocodium (L.) Ker Gawl., sinonim (s), Bot. Mag. 16. 1802.

Common names: proljetna dugovača (Hr), Nikolić, T., 201912707, dugovača (Hr), Horvatić, S., 19541819, proljetna dugovača (Hr), Domac, R., 19944, zafranika (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.