Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cerastium cerastoides (L.) Britton

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Cerastium (rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crievce živinsko (Hr), Šulek, B., 18791256, rožac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Mem. Torrey Bot. Club 5: 150 (1894)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Nathaniel Lord Britton

Synonyms: Arenaria trigyna (Vill.) Shinners, sinonim (s) , Cerastium argaeum Boiss. & Balansa, sinonim (s), Boiss. & Balansa in Boiss., Diagn. Pl. Orient. 6. 1859. , Cerastium lagascanum Vicioso, sinonim (s), Anales del Jardín Botánico de Madrid 6(2): 27. 1946. , Cerastium lapponicum Crantz, sinonim (s), Inst. Rei Herb. 2: 402 (1766) , Cerastium refractum All., sinonim (s) , Cerastium trigynum Vill., sinonim (s), Vill., Prosp. Hist. Pl. Dauphiné. 1779. , Dichodon cerastoides (L.) Reichenb., sinonim (s), Ic. Fl. Germ. v. f. 4915. , Stellaria cerastoides L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: planinski rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, planinski rožac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.