Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Barlia robertiana (Loisel.) Greuter

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Barlia (barlia (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Boissiera 13: 192 (1967)

Taxon author(s) 1. Jean Louis August(e) Loiseleur-Deslongchamps2. Werner Rodolfo Greuter

Synonyms: Aceras longibracteatum Rchb. f., sinonim (s), Icon. Fl. Germ. Helv. (H.G.L. Reichenbach) 13/14: 3. [1850-1851] , Barlia longibracteata (Biv.) Parl., sinonim (s) , Barlia longibracteata Biv. non F. W. Schmidt, sinonim (s) , Himantoglossum longibracteatum (Biv.) Schltr., sinonim (s), Orchideen 52. 1914. , Himantoglossum robertianum (Loisel.) P. Delforge, sinonim (s), Naturalistes Belges 80: 401. 1999 , Loroglossum longibracteatum (Biv.) Moris, sinonim (s) , Orchis longibracteata Biv., sinonim (s) , Orchis robertiana Loisel., sinonim (s)

Common names: Robertova barlia (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.