Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dactylorhiza cordigera (Fr.) Soó

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Dactylorhiza (kukavica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Nom. Nov. Gen. Dactylorhiza: 5 (1962)

Taxon author(s) 1. Elias Magnus Fries2. Károly Rezsö,Károly Rezsö Soó von Bere,Soó

Synonyms: Dactylorchis cordigera (Fr.) Verm., sinonim (s), Stud. Dactylorch. 1947. , Dactylorhiza bosniaca (Beck) Aver, sinonim (s), Bot. Zhurn. (Moscow & Leningrad) 69: 875. 1984 , Dactylorhiza cordigera ssp. bosniaca (Beck) Soó, sinonim (s), Nom. Nov. Gen. Dactylorhiza: 5. 1962 , Dactylorhiza gemmana (Pugsley) Aver., sinonim (s), Bot. Zhurn. (Moscow & Leningrad) 69: 875. 1984 , Dactylorhiza lagotis (Rchb. f.) H. Baumann, sinonim (s), Mitt. Arbeitskreis Heimische Orchid. Baden-Württemberg 15: 50. 1983 , Dactylorhiza majalis ssp. cordigera (Fries.) H. Sund., sinonim (s), Europ. Medit. Orchid.: 45. 1975 , Orchis cordigera Fr., sinonim (s), Novit. Fl. Suec. Mant. 3. 1842. , Orchis cruenta Rochel, sinonim (s) , Orchis latifolia var. conica Lindl., sinonim (s) , Orchis latifolia var. cordigera (Fr.), sinonim (s), Icon. Fl. Germ. Helv. 13-14. 1851.

Common names: srcolika kukavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, barski kaćun (Hr), Lakušić, R., 19826043, barski salep (Hr), Lakušić, R., 19826043, srcoliki kaćun (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.