Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ophrys bombyliflora Link

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Ophrys (kokica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokica (Hr), Domac, R., 19944, kokošica (Hr), Šulek, B., 18791256, ružica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: in Schrad., J. Bot. (Schrader) 1799 (2): 325 (1800)

Taxon author(s) 1. Johann Heinrich Friedrich Link

Synonyms: Arachnites bombyliflora (Link) Tod., sinonim (s), Orchid. Sicul. 1842. , Ophrys anthropophora L., nomen illegitimum (n. illeg.), Sp. Pl.: 948. 1753 , Ophrys bombylifera Willd., sinonim (s), Sp. Pl. 4. 1805. , Ophrys brachyotus Rchb., sinonim (s) , Ophrys canaliculata Viv., sinonim (s), Fl. Cors. Prodr., App. 1825. , Ophrys disthoma Biv., sinonim (s) , Ophrys hiulca Sebast. et Mauri, sinonim (s) , Ophrys myodes Alsch., sinonim (s) , Ophrys oestrifera ssp. umbilicata (Desf.) Hayek, sinonim (s) , Ophrys pulla Ten., sinonim (s), Fl. Napol., Prodr. 1811. , Ophrys tabanifera Willd., sinonim (s), Sp. Pl. 4. 1805. , Ophrys umbilicata Desf., sinonim (s)

Common names: svilena kokica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokica (Hr), Šugar, I., 19941985, svilena cvjetna kokica (Hr), Šugar, I., 19941985, Bumble Bee Orchid (En), Blamey, M.; Grey-Wilson, C., 19937398

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.