Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ophrys x flavicans Vis.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Ophrys (kokica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokica (Hr), Domac, R., 19944, kokošica (Hr), Šulek, B., 18791256, ružica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Dalm. 1: 178 (1842)

Taxon author(s) 1. Roberto de,Roberto Visiani,de Visiani

Synonyms: Ophrys bertolonii var. dalmatica Murr., sinonim (s) , Ophrys bertolonii x Ophrys sphegodes ssp. tommasini, sinonim (s) , Ophrys dalmatica (Murr.) Soó, sinonim (s)

Common names: žućkasta kokica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.