Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ophrys fusca Link ssp. iricolor (Desf.) K. Richt.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Ophrys (kokica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokica (Hr), Domac, R., 19944, kokošica (Hr), Šulek, B., 18791256, ružica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Pl. Eur. 1: 261 (1890)

Taxon author(s) 1. Johann Heinrich Friedrich Link

Synonyms: Arachnites iricolor (Desf.) Bubani, sinonim (s) , Ophrys fleischmannii auct. non Hayek, sinonim (s) , Ophrys iricolor Desf., sinonim (s), Ann. Mus. Hist. Nat. 10. 1807.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.