Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ophrys tenthredinifera Willd.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Ophrys (kokica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokica (Hr), Domac, R., 19944, kokošica (Hr), Šulek, B., 18791256, ružica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 4: 67 (1805)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Arachnites tenthredinifera (Willd.) Tod., sinonim (s), Orchid. Sicul. 1842. , Ophrys anthropophora L., sinonim (s), Sp. Pl.: 948. 1753 , Ophrys arachnites Link, sinonim (s), J. Bot. (Schrader) 1(2). 1800. , Ophrys grandiflora Ten., sinonim (s), Cat. Hort. Neapol. 1813 , App. 2. 1819. , Ophrys insectifera var. arachnites L., sinonim (s), Nyman], Sp. Pl. 1753. , Ophrys limbata Link, sinonim (s), Handbuch 1. 1829. , Ophrys neglecta Parl., inclusive (incl.), Fl. Ital. 3. 1860. , Ophrys rosea Grande, sinonim (s) , Ophrys tenoreana Lindl., sinonim (s), Bot. Reg. 13. 1827. , Ophrys tenthredinifera ssp. neglecta (Parl.) Camus, sinonim (s)

Common names: listaričina kokica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.