Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cerastium diffusum Pers.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Cerastium (rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crievce živinsko (Hr), Šulek, B., 18791256, rožac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syn. Pl. 1, 520 (1805)

Taxon author(s) 1. Christiaan Hendrik Persoon

Synonyms: Cerastium alsinoides Pers., sinonim (s), Pers., Syn. Pl. 1. 1805. , Cerastium atrovirens Bab., sinonim (s), Mag. Zool. et Bot. 2: 317 (1838) , Cerastium pentandrum ssp. tetrandrum (Gren.) Maire & Weiller, sinonim (s), Fl. Afr. Nord 9: 222. 1963 , Cerastium pumilum ssp. tetrandrum (Gren.) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 97. 1882 , Cerastium tetrandrum Curtis, sinonim (s), Fl. Londin. 2: t.93 (1798) , Cerastium tetrandrum Curtis nomen. illeg. var. palani O. Bolňs et Vigo, nomen illegitimum (n. illeg.) , Cersatium diffusum Pers. s. l. p. p., pro-parte sinonim (pp.) , Cersatium diffusum ssp. diffusum, sinonim (s)

Common names: rašireni rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.