Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Serapias lingua L.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Serapias (serapias (Hr), Nikolić, T., 201912707, kukavica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 950 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Helleborine lingua Pers., sinonim (s), Syn. Pl. [Persoon] 2(2): 512. 1807 [Sep 1807] , Orchis lingua Scop., sinonim (s) , Serapias columnae (Rchb. f.) Lojac., sinonim (s) , Serapias exavata Schltr., sinonim (s) , Serapias laxiflora var. columnae Rchb. f., sinonim (s) , Serapias parvifolia var. columnae (Rchb. f.) Asch. et Graebn., sinonim (s)

Common names: jezičasti serapias (Hr), Nikolić, T., 201912707, jezičasta kukavica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.