Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium amethystinum Tausch

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syll. Pl. Nov. Ratisbon. (Königl. Baeir. Bot. Ges.) 2: 256 (1828)

Taxon author(s) 1. Ignaz Friedrich Tausch

Synonyms: Allium amethystinum Tausch var. antiquorum Radić, sinonim (s) , Allium descendens auct. non L., sinonim (s) , Allium rollii A. Terracc., sinonim (s), Malpighia 3. 1889. , Allium segetum Jan ex Schult. et Schult. f., sinonim (s), Roemer & Schultes, Syst. Veg. 7: 1020. 1830 , Allium sphaerocephalon ssp. rollii (A. Terracc.) K. Richt., sinonim (s), Pl. Eur. 1: 200. 1890 , Allium stojanovii Rovatschev, sinonim (s), Novosti Sist. Vyssh. Rast. 1968. 1968.

Common names: ljubičasti luk (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.