Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium atroviolaceum Boiss.

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Diagn. Pl. Or. Nov. 1(7): 112 (1846)

Taxon author(s) 1. Pierre Edmond Boissier

Synonyms: Allium ampeloprasum ssp. atroviolaceum (Boiss.) K. Richt., sinonim (s), Pl. Eur. 1: 201. 1890 , Allium ampeloprasum var. atroviolaceum (Boiss.) Regel, sinonim (s), Trudy Imp. S.-Peterburgsk. Bot. Sada 3(2). 1875. , Allium atroviolaceum var. caucasicum Sommier & Levier, sinonim (s), Trudy Imp. S.-Peterburgsk. Bot. Sada 16. 1900. , Allium atroviolaceum var. firmotunicatum (Fomin) Grossh., sinonim (s), Fl. Kavkaza , ed. 2, 2. 1940. , Allium atroviolaceum var. ruderale Grossh., sinonim (s), Fl. Kavkaza , ed. 2, 2. 1940. , Allium firmotunicatum Fomin, sinonim (s), Vestn. Tiflissk. Bot. Sada 14. 1909.

Common names: tamnoljubičasti luk (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.