Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium commutatum Guss.

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Enum. Pl. Inar. 339 (1854)

Taxon author(s) 1. Giovanni Gussone

Synonyms: Allium aestivale J. J. Rodr., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Menorca. 1904. , Allium ampeloprasum L. var. commutatum (Guss.) Fiori, sinonim (s), Fl. Cret.: 99. 1916 , Allium ampeloprasum L. var. lussinense Haračić, ? (dvojbeno), Verh. K. K. Zool.-Bot. Ges. Wien 43: 46. 1893 , Allium ampeloprasum ssp. bimetrale (Gand.) Hayek, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 30(3): 40. 1932 , Allium ampeloprasum ssp. pruinosum K. Richt., sinonim (s), Pl. Eur. 1: 201. 1890 , Allium ampeloprasum var. pruinosum Boiss., sinonim (s), Fl. Orient. 5. 1882. , Allium bimetrale Gand., sinonim (s), Fl. Cret. 1916. , Allium osejavae Radić, sinonim (s) , Allium pruinosum Candargy, sinonim (s), Bull. Soc. Bot. France 44. 1897. , Allium rotundum ssp. commutatum (Guss.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 735. 1882

Common names: zamjenjivani luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, zamjenjivani luk (Hr), Radić, J., 19891442

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.