Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium ericetorum Thore

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Essai Chlor. Land. 123 (1803)

Taxon author(s) 1. Jean Thore

Synonyms: Allium ambiguum DC., sinonim (s), Fl. Franç., ed. 3, 3. 1805. , Allium graminifolium Pers., sinonim (s), Syn. Pl. 1. 1805. , Allium haussmannii Rouy, sinonim (s), Fl. France 12. 1910. , Allium ochroleucum var. ericetorum (Thore) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur. 1882. , Allium ochroleucum Waldst. et Kit., sinonim (s), Descr. Icon. Pl. Hung. 2: 204. 1804 , Allium odorum Lapeyr., nomen illegitimum (n. illeg.), Hist. Pl. Pyrénées , Suppl. 1818. , Allium pseudo-ochroleucum Schur, sinonim (s), Enum. Pl. Transsilv. 1866. , Allium suaveolens Duby, nomen illegitimum (n. illeg.), Bot. Gall., ed. 2, 1. 1828. , Allium szurulense Lerchenf. ex Kanitz, sinonim (s), Verh. Mitth. Siebenbürg. Vereins Naturwiss. Hermannstadt 34. 1884. , Allium xanthicum Griseb. et Schur, sinonim (s), Arch. Naturgesch. 18(1): 358. 1852

Common names: gorski luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, gorski luk (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.