Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium fistulosum L.

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 301 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Allium bouddae Debeaux, sinonim (s), Actes Soc. Linn. Bordeaux 32. 1878. , Allium fistulosum var. caespitosum Makino, sinonim (s), Bot. Mag. (Tokyo) 19. 1905. , Allium fistulosum var. giganteum Makino, sinonim (s), Bot. Mag. (Tokyo) 24. 1910. , Allium kashgaricum Prokh., sinonim (s), Trudy Prikl. Bot. 24(2). 1929-1930 publ. 1930. , Allium saxatile Pall., nomen invalidum (nom. inval.), Reise Russ. Reich. 3. 1776. , Cepa fissilis Garsault, sinonim (s), Fig. Pl. Méd. 1764. , Cepa fistulosa (L.) Gray, sinonim (s), Nat. Arr. Brit. Pl. 2. 1821. , Cepa ventricosa Moench, sinonim (s), Methodus. 1794. , Kepa fistulosa (L.) Raf., sinonim (s), Fl. Tellur. 2. 1837. , Phyllodolon fistulosum (L.) Salisb., nomen invalidum (nom. inval.), Gen. Pl. 1866. , Porrum fistulosum (L.) Schur, sinonim (s), Verh. Mitth. Siebenbürg. Vereins Naturwiss. Hermannstadt 4. 1853.

Common names: naduti luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, naduti luk (Hr), Domac, R., 19944, Velški luk (Hr), McVicar, J., 20068542, zimski crvenac (Hr), Radić, J., 19891442

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.