Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium moschatum L.

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 298 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Allium capillare Cav., sinonim (s), Cav., Icon. 3. 1795. , Allium cupani Guss., nomen illegitimum (n. illeg.), Guss., Pl. Rar. 1826. , Allium moschatum var. borzhomicum Miscz. ex Grossh., sinonim (s), Fl. Kavkaza 1. 1928. , Allium setaceum Waldst. et Kit., sinonim (s), Descr. Icon. Pl. Hung. 1: 70. 1801 , Scorodon moschatum (L.) Fourr., sinonim (s), Ann. Soc. Linn. Lyon , n.s., 17. 1869.

Common names: mošusni luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, moskatni luk (Hr), Radić, J., 19891442, mošusni luk (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.