Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium pallens L.

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 2, 427 (1762)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Allium paniculatum ssp. pallens (L.) K. Richt., sinonim (s), Pl. Eur. 1: 207. 1890 , Allium paniculatum var. pallens (L.) Gren. & Gord., sinonim (s), Fl. France 3. 1855. , Kalabotis pallens (L.) Raf., sinonim (s), Fl. Tellur. 2. 1837. , Raphione pallens (L.) Salisb., nomen invalidum (nom. inval.), Gen. Pl. 1866.

Common names: blijedi luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, baljuška (Hr), Visiani, R., 18425573, blijedi luk (Hr), Radić, J., 19891442, divja ljutika (Hr), Visiani, R., 18425573

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.