Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cerastium dubium (Bastard) Guépin

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Cerastium (rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crievce živinsko (Hr), Šulek, B., 18791256, rožac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Maine Loire ed 2(1): 267 (1838)

Taxon author(s) 1. Toussaint,Toussaint Bastard,Batard2. Jean Pierre Guépin

Synonyms: Arenaria anomala (Waldst. et Kit.) Shinners, sinonim (s) , Cerastium anomalum Waldst. & Kit., nomen illegitimum (n. illeg.), Waldst. & Kit. in Willd., Sp. Pl. 2. 1798. , Cerastium anomalum Willd., nomen illegitimum (n. illeg.), Willd. in L., Sp. Pl. 2. 1799. , Dichodon anomalum (Waldst. et Kit.) Reichenb., sinonim (s), Icon. Fl. Germ. Helv. (H.G.L. Reichenbach) 5: 34. [Mar 1841-Aug 1842] , Dichodon dubium (Bast.) Ikonn, sinonim (s), Novosti Sist. Vyssh. Rast. 10: 141. 1973 , Stellaria anomala Rchb., sinonim (s), Rchb., Fl. Germ. Excurs. 1833. , Stellaria dubia Bastard, bazionim (baz.), Bastard, Essai Fl. Maine et Loire. 1812.

Common names: neobični rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, neobični rožac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.