Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium pallens L. ssp. tenuiflorum (Ten.) Stearn

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Ann. Mus. Goulandris 4:161 (1978)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Allium pallens L. ssp. christophori Radić, inclusive (incl.) , Allium tenuiflorum Ten., sinonim (s), Fl. Napol. 1: 165. 1811

Common names: nježnocvjetni luk (Hr), Domac, R., 19944, tankocvjetni luk (Hr), Radić, J., 19891442

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.