Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium paniculatum L.

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Nat. ed. 10(2): 978 (1759)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Allium paniculatum var. typicum Regel, nomen invalidum (nom. inval.), Trudy Imp. S.-Peterburgsk. Bot. Sada 3(2): 191. 1875 , Cepa paniculata (L.) Moench, sinonim (s), Methodus: 243. 1794 , Kalabotis paniculatum (L.) Raf., sinonim (s), Fl. Tellur. 2: 19. 1837 , Porrum paniculatum (L.) Moench, sinonim (s), Suppl. Meth.: 264. 1802 , Raphione paniculata (L.) Salisb., nomen invalidum (nom. inval.), Gen. Pl.: 89. 1866

Common names: metličasti luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, metličasti luk (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.