Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium paniculatum L. ssp. villosulum (Halácsy) Stearn

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Ann. Mus. Goulandris 4:161 (1978)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Allium paniculatum L. ssp. jacobi Radić, sinonim (s) , Allium paniculatum L. var. villosulum Halácsy, sinonim (s), Consp. Fl. Graec. 3: 256. 1904 , Allium rhodopeum Velen., sinonim (s), Sitzungsber. Königl. Böhm. Ges. Wiss., Math.-Naturwiss. Cl. 1889(2): 58. 1890

Common names: jakin luk (Hr), Radić, J., 19891442

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.