Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cerastium fontanum Baumg.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Cerastium (rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crievce živinsko (Hr), Šulek, B., 18791256, rožac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Enum. Stirp. Transs. 1: 425 (1816)

Taxon author(s) 1. Johann Christian Gottlob Baumgarten

Synonyms: Cerastium caespitosum ssp. fontanum (Baumb.) Schinz et R. Keller, sinonim (s), Fl. Schweiz, ed. 2, 1: 181 (1905) , Cerastium fontanum ssp. alpinum (Mert. et W. D. J. Koch) Janch., sinonim (s), (1956) , Cerastium fontanum ssp. appenninum Gartner, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 113: 76. 1939 , Cerastium fontanum ssp. fontanum, sinonim (s) , Cerastium fontanum ssp. macrocarpum (Schur) Jalas, sinonim (s), Suom. Elain-ja Kasvit. Seuran Van. Tiedon 18: 62 (1963) , Cerastium fontanum ssp. turcicum Gartner, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 113: 75. 1939 , Cerastium macrocarpum Schur, sinonim (s), Verh. Mitth. Siebenbürg. Vereins Naturwiss. Hermannstadt 10: 131 (1859) , Cerastium triviale var. alpinum Mert. et W. D. J. Koch, sinonim (s), (1831) , Cerastium vulgatum ssp. macrocarpum (Schur) B. Kotula, sinonim (s), Distrib. Pl. Vasc.: 268 (1890)

Common names: ljepkasti rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.