Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium subhirsutum L.

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 295 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Allium ciliatum Cyr., inclusive (incl.) , Allium subhirsutum L. f. bistonense Radić, inclusive (incl.) , Allium subhirsutum L. f. bistonense Radić, sinonim (s) , Allium subhirsutum L. subf. ciliatum (Cyr.) Hay., inclusive (incl.) , Allium subhirsutum L. subf. hellenicum Haussk., inclusive (incl.) , Allium subhirsutum L. subf. minimum Radić, inclusive (incl.), Acta Biok. V:45 (1989) , Iulus subhirsutum (L.) Salisb., nomen invalidum (nom. inval.), Gen. Pl.: 92. 1866

Common names: trepavičavi luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, čupavi luk (Hr), Radić, J., 19891442, trepavičavi luk (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.