Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Moehringia bavarica (L.) Gren.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Moehringia (merinka (Hr), Nikolić, T., 201912707, merinka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Mem. Soc. mul. Doubs., sr. 1, 1(2): 37 (1841)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Jean Charles Marie Grenier

Synonyms: Arenaria bavarica L., sinonim (s), L., Cent. Pl. I 2. 1756.

Common names: bavarska merinka (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.