Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Alkanna tinctoria Tausch

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Alkanna (strukovac (Hr), Nikolić, T., 201912707, krvavica (Hr), Horvatić, S., 19541819, stružkavica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Flora (Regensburg) 7: 234 (1824)

Taxon author(s) 1. Ignaz Friedrich Tausch

Synonyms: Alkanna bracteolata Greuter, sinonim (s), Greuter in Exsicc. Genav. Conserv. Bot. Distrib. Fasc. 1972. , Alkanna lehmannii (Tineo) A. DC., sinonim (s), A. DC. in Candolle, Prodr. 10. 1846. , Alkanna matthioli Tausch, sinonim (s), Tausch in Flora 7. 1824. , Alkanna tinctoria ssp. lehmannii (Tineo) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur. 517. 1881 , Alkanna tuberculata (Forssk.) Meikle (non Greuter), sinonim (s), Kew Bull. 34: 823. 1980 , Alkanna tuberculata Greuter, sinonim (s), Greuter in Exsicc. Genav. Conserv. Bot. Distrib. Fasc. 1972. , Alkanna tuberculosa Greuter, sinonim (s) , Anchusa bracteolata Viv., sinonim (s), Viv., Fl. Lib. 1824. , Anchusa tuberculata Forssk., sinonim (s), Forssk., Fl. Aegypt.-Arab. 1775. , Buglossum tinctorium (L.) Lam., sinonim (s), Lam., Fl. Franç. 2. 1778. , Lithospermum lehmannii Tineo, sinonim (s), Tineo in Gussone, Fl. Sicul. Syn. 2. 1845. , Lithospermum tinctorium L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Lycopsis cyrenaica Spreng., nomen illegitimum (n. illeg.), Spreng., Syst. Veg. 1. 1824.

Common names: bojadisarski strukovac (Hr), Nikolić, T., 201912707, alkana (Hr), Kušan, F., 19562137, krvavica (Hr), Pahlow, M., 19897748, stružkavica sieda (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.