Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Moltkia petraea (Tratt.) Griseb.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Moltkia (lasinje (Hr), Nikolić, T., 201912707, lasinje (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Spic. Fl. Rumel. 2: 515 (1846)

Taxon author(s) 1. Leopold Trattinnick2. August Heinrich Rudolf Grisebach

Synonyms: Echium petraeum Tratt., sinonim (s), Tratt., Thes. Bot. 1819.

Common names: modro lasinje (Hr), Nikolić, T., 201912707, modro lasinje (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.