Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Brassica napus L.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Brassica (kupus (Hr), Nikolić, T., 201912707, repa (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vrzina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 666 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Brassica rapa ssp. napus (L.) Briq., sinonim (s)

Common names: pravi kupus (Hr), Nikolić, T., 201912707, broskva (Hr), Šulek, B., 18791256, olaj (Hr), Hirc, D., 1905663, repa konšćica (Hr), Šulek, B., 18791256, repa krugljica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, repica (Hr), Hirc, D., 1905663, vrzina repica (Hr), Forenbacher, S., 19985836

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.