Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cymodocea nodosa (Ucria) Asch.

Order: Alismatales R. Br. ex Bercht. et J.Presl

Family: Cymodoceaceae

Genus: Cymodocea (resa (Hr), Nikolić, T., 201912707, morska resa (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sitz.-Ber. Ges. Naturf. Freunde Berlin 1869: 4 (1869)

Taxon author(s) 1. Bernardino da,Michelangelo Ucria,Aurifici2. Paul Friedrich August Ascherson

Synonyms: Cymodocea aequorea K. D. Konig, sinonim (s), Ann. Bot. (König & Sims) 2: 96. 1805 , Cymodocea preauxiana Webb & Berthel., sinonim (s), Webb & Berthel., Hist. Nat. Iles Canaries (Phytogr.) 3. 1836. , Cymodocea webbiana Juss., sinonim (s), Juss. in Ann. Sci. Nat., Bot. Sér. 2 11. 1839. , Zostera nodosa Ucria, bazionim (baz.), Ucria in Nuovo Racc. Opusc. Aut. Sic. 6. 1793.

Common names: morska resa (Hr), Nikolić, T., 201912707, čvorasta morska resa (Hr), Domac, R., 19944, morska resa (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.