Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lilium carniolicum Bernh. ex Koch ssp. bosniacum (Beck) Asch. et Graebn.

Order: Liliales Perleb

Family: Liliaceae (lierovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, lukovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, ljiljani (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Lilium (ljiljan (Hr), Nikolić, T., 201912707, lijer (Hr), Horvatić, S., 19541819, ljiljan (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Synopsis der mitteleuropaeischen Flora. III:182 (1905-1907)

Taxon author(s) 1. Johann Jakob Bernhardi2. Johann Friedrich Wilhelm Koch

Synonyms: Lilium carniolicum Bernh. ex Koch var. bosniacum Beck, sinonim (s), Glasn. mus. Bosn. i Herc. XV. 1903:206 , Lilium chalcedonicum Welden, sinonim (s), Flora 1829:107 (107) (e Monte Santo) , Lilium jankae A. Kern ssp. bosniacum Beck, sinonim (s), Ann. des K. k. Hofmus. II. 1887:47

Common names: bosanski ljiljan (Hr), Šugar, I., 19941985, žuti bosanski ljiljan (Hr), Šugar, I., 19941985

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.